تبلیغات
پایان نامه،پروژه دانشجویی،کارآموزی،كارآفرینی،آزمون استخدامی

پایان نامه،پروژه دانشجویی،کارآموزی،كارآفرینی،آزمون استخدامی
دانلود رایگان و خرید
نویسندگان

عنوان مقاله: بررسی رابطه علیت بین مصرف حامل های انرِژی و رشد اقتصادی در ایران طی سالهای 1346-1381

چکیده:

رشد و توسعه اقتصادی یکی از اهداف اصلی سیاستگزاران اقتصادی کشور محسوب می شود، بنابراین بررسی تاثیر عوامل اصلی رشد، از جمله انرژی که یکی از عوامل تولید به شمار می رود، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تحقق توسعه پایدار در گرو آن است که تولید و بهره برداری ازانرژی همراه با سایر نهاده ها نظیر منابع انسانی، مواد اولیه، منابع مالی و ... ، بطور هماهنگ برنامه ریزی شود. بنابراین با توجه به ارتباط نزدیک بین مصرف انرژی و رشد اقتصادی، تعیین کم و کیف این رابطه می تواند به تبیین سیاستهای بخش انرژی کمک کند.

در این تحقیق، ارتباط علی بین مصرف حاملهای انرژی (برق، گاز و فراورده های نفتی) و رشد اقتصادی در ایران ، با استفاده از داده های سری زمانی 85-1350 و آزمون علیت تودا و یاماموتو در کوتاه مدت وتکنیک تصحیح خطا در بلند مدت، مورد بررسی قرار گرفته است.

نتایج آزمون علیت در کوتاه مدت بیانگریک رابطه علی دو طرفه بین مصرف گاز و رشد اقتصادی است. همچنین در مورد مصرف برق ، علیت از مصرف برق به رشد اقتصادی وجود دارد. و رابطه علیت بین مصرف فراورده های نفتی و رشد اقتصادی ضعیف است. ولی رشد اقتصادی می تواند عامل مصرف فراورده های نفتی باشد. در بلند مدت نیز کم و بیش همین نتایج حاصل شده است.

 

واژگان کلیدی: مصرف انرژی، رشد اقتصادی، رابطه علیت، تودا و یاماموتو، مدل تصحیح خطا، روش ARDL..

جهت دریافت ابتدا وجه آن را بصورت آنلاین پرداخت نموده و سپس اینجا کلیک کنید

قیمت: 5000تومان
طبقه بندی: مقاله فارسی،
برچسب ها: مقاله ارشد علوم اقتصاد، مقاله بررسی رابطه علیت بین مصرف حامل های انرِژی و رشد اقتصادی در ایران طی سالهای 1346-1381، دانلود مقاله بررسی رابطه علیت بین مصرف حامل های انرِژی و رشد اقتصادی در ایران طی سالهای 1346-1381،
[ 28 آبان 89 ] [ 19:57 ] [ ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

دانلود و فروش انواع پایان نامه،پروژه دانشجویی،کارآموزی،گزارش كار،تحقیق،مقاله فارسی و انگلیسی،حل المسائل،كتاب الكترونیكی،طرح های كسب و كار و كارآفرینی و سوالات آزمون استخدامی
تبلیغات
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
 adobe photoshop